СПІЛЬНО БАЧЕННЯ  ::  ІНОЗМІ
Переклади, аналітика, моніторинг - Україна (і не лише) очима іноземних ЗМІ
         Головна        
        Політика        
      Human rights      
  Міжнародні відносини  
        Культура        
          Спорт         
        Більше...       



На даний момент, у швейцарському нейтралітеті є сенс

14.08.2014 9:41:00
Автор: valeriy.drotenko 

Сам заступник шеф-редактора столичної газети «Бунд» (Берн, Швейцарія) Патрік Фойц (на фото) узявся «розжувати» позицію офіційного Берну щодо санкцій проти Росії. «Правильно, що Швейцарія тримає нейтралітет в українській кризі, замість надривати груди разом з іншими. Це може згодитися на випадок, коли сторонам знадобиться посередник у примиренні».

Позицію Федеральної Ради (ред. – вищий керівний орган держави у Швейцарії, «бундесрат») виглядає нещирою: Швейцарія явно не приєдналася до наступної хвилі доволі болючих санкцій США та ЄС проти Росії. Але, водночас, вона дбає про те, аби Швейцарія не використовувалася для обходу санкцій – тобто, за фактом, Бундесрат робить те ж саме, що і ЄС зі США. Цей «шпагат» необхіден для утримання нейтралітету.

У даному випадку [для Швейцарії – ред.] залишатися нейтральними – вірне рішення. Нейтралітет завжди має сенс, якщо з неї є користь. А користь є: будучи черговим головуючим у ОБСЄ, Швейцарія мусить докладати усіх зусиль, щоб її сприймали як нейтрального посередника. Можливо, ще є якась можливість пом'якшити конфлікт на Сході України; мирне рішення, і тут усі згодні, можливе лише тоді, якщо перегріта націоналістичною риторикою Росія зможе якимось чином зберегти обличчя (як бачимо, всі все добре розуміють, навіть у ситій і далекій від нас Швейцарії – ред.) – саме для цього, врешті-решт, і важливо зберігати дипломатичні канали ОБСЄ. І якщо Швейцарія у якості посередника чи просто посланця щось зможе для цього зробити, то це набагато важливіша роль, ніж приєднатися до хору потужних країн, що ввели санкції, своїм тоненьким голосочком (Швейцарія - маленька країна, десь як Харківська область за площею, десь 7 млн. населення - ред.).

Не варто соромитися подібного нейтралітету – тим більше, що Бундесрат докладає зусиль до того, щоб Швейцарія не наживалася на чужому горі: ми не поставляємо жодної зброї чи супутніх/пов'язаних товарів до Росії. Також, банки, як бачиться, цього разу вирішили, щоб росіяни, котрі попали під санкції, не знайшли тут діру в них.

Звичайно, спокуса може виникнути у виробників продуктів харчування – зараз, коли Росія викотила зустрічні санкції проти ЄС, вони могли б підняти непогані прибутки. І якби не хотілося уникнути тієї скрути, котра чекає на європейський аграрний сектор у зв'язку з цим, швейцарські аграрії мусять також свідомо поставитися до ситуації, щоб і тут Швейцарія не виглядала як держава, що наживається на війні.

* * *

Від редактора: у вітчизняних (українських) ЗМІ вже промайнуло кілька засуджуючих статей щодо ніби-то незрозумілої позиції Швейцарії, і "гарячі голови" вже почали вішати на всю країну ярлик такого собі хитрого «і Вашим, і нашим» пристосуванця. Сподіваюсь, цей матеріал дасть змогу моїм співвітчизнкам вірно зрозуміти позицію Швейцарської Конфедерації та припинити спекулювання і потік обурення на адресу цієї, певен, цілком дружньої та співчуваючої нам країни. 


Оригінал: Für einmal ist
 die Neutralität
 sinnvoll
Рубрика(и): Швейцарія , Санкції проти Росії

Санкції таки колються: Путінська верхівка сама себе поставила у безвихідь
Шестерні російської влади потихеньку заклинює (матеріал від Б... 06.10.2014 14:02:14
Для чого влаштовуються зовнішньополітичні форуми
Позавчорашній зовнішньополітичний форум у Берліні був генерат... 24.11.2014 22:45:38
Наступ на Донбасі "встане" Росії у посилення режиму санкцій
За лаштунками розрізнених повідомлень у західних медіа про су... 26.01.2015 10:18:59
Business Insider (United States, English) Мінфін Греції: "ЄС нас невірно зрозуміло" щодо російських санкцій
Якщо МЗС та міністр енергетики Греції можуть вільно розкидати... 29.01.2015 9:28:48
The American Interest (United States, English) Промислове виробництво Росії в 2015р. різко падатиме
Андерс Аслунд Санкції, падіння цін на нафту та невдала структ... 15.01.2015 0:00:00
Liechtensteiner Volksblatt (Liechtenstein, German) Хакери атакували веб-сайт німецького бундесканцлера
Веб-сайти федеральної канцлерші Німеччини Ангели Меркель та н... 07.01.2015 18:25:00
World Oil Online (United States, English) ОПЕК: Видобуток нафти не знизять навіть при ціні у 40 дол/барель
Дубай (Блумберґ) – Країни ОПЕК продовжують триматися свого рі... 14.12.2014 12:00:00
Reuters (United States, English) Російські військові кораблі увійшли на навчання в Ла-Манш
Ескадра російський військових кораблів увійшла в протоку Ла-М... 28.11.2014 12:19:59
The Huffington Post (United States, English) Латвія поділяє побоювання Грузії, однак розраховує лише на себе
Під час свого візиту до Грузії, латвійський Президент Андріс ... 26.11.2014 15:57:57



Статистика
За країною
За мовою
За рубрикою
Про проект
Цілі проекту
Приєднатися
Як користуватися сайтом
F.A.Q.

Спільнобачення.ІноЗМІ (ex-InoZMI.Ruthenorum.info) розповсюджується згідно з ліцензією GNU для документації, тож використання матеріалів, розміщених на сайті - вільне за умов збереження авторства та наявності повного гіперпосилання на Рутенорум (для перекладів, статистики, тощо).
При використанні матеріалів іноземних ЗМІ діють правила, встановлювані кожним ЗМІ конкретно. Рутенорум не несе відповідальності за незаконне використання його користувачами джерел, згадуваних у матеріалах ресурсу.
Сайт є громадським ресурсом, призначеним для користування народом України, тож будь-які претензії згадуваних на сайті джерел щодо незаконності використання їхніх матеріалів відхиляються на підставі права будь-якого народу знати, у якому світлі його та країну подають у світових ЗМІ аби належним чином реагувати на подання неправдивої чи перекрученої інформації.
Ruthenorum/Спільнобачення Copyleft 2011 - 2014