СПІЛЬНО БАЧЕННЯ  ::  ІНОЗМІ
Переклади, аналітика, моніторинг - Україна (і не лише) очима іноземних ЗМІ
         Головна        
        Політика        
      Human rights      
  Міжнародні відносини  
        Культура        
          Спорт         
        Більше...       



Інтерлізінвест не втрачає надій запрацювати знову

09.06.2017 11:40:15
Автор: Валерій Дротенко 

Компанія колишнього міністра оборони Павла Лєбєдєва (часів Януковича) "Інтерлізінвест", котра за сумісництвом була найкрупнішим оператором товарних вагонів у країні, дала платне повідомлення на швейцарський Presseportal (платформа, що її часто застосовують підприємства для заведення інформації в німецькомовні ЗМІ на платній основі), від імені Костянтина Місакова.

Суть повідомлення зводиться до бідкання, що британська прокуратура досі не відповідає на запит своїх українських колег. От коли відповість - вдасться, мовляв, запустити механізм відновлення "віджатих рейдерами" прав власності і, відповідно, відновити обслуговування боргу перед ЄБРР. 

Вочевидь, повідомлення націлене на ЄБРР та на німецьку бізнес-публіку - таке собі нагадування, що "ми все ще не полишаємо надій, і Вам також радимо".

У цій історії чимало незрозумілого, про що писали "Корреспондент", "Бізнес", "Цензор"  та "Економічна Правда" - кожен у своєму ключі. Що об'єктивно можна констатувати:

  1. Компанія стала відомою після 2008р. - тоді вони почали скуповувати вагони, котрі в умовах кризи коштували "копійки";
  2. Отримавши у 2011р. кредит від ЄБРР, "Інтерлізінвест" зміг стати найкрупніши товарно-вагонним оператором у Східній Європі;
  3. Однак, наприкінці 2013р. обслуговування боргу перед ЄБРР припинилося;
  4. Після втечі Лєбєдєва і Януковича вагонний склад було заарештовано Печерським судом;
  5. Паралельно, відбулася зміна власності - Лєбєдєв чи то продав, чи то за нього "продали" його частку; частина акціонерів визнала цей продаж, а частина розцінила це як рейдерство;
  6. ЄБРР чекає на порозуміння усіх власників між собоюю
Вочевидь, що правди у цій справі не знайдеш: там і Лєбєдєв, і Корбан, і Ахметов (котрий орендував значну частину вагонів). З чисто логічної точки зору:

  1. Монополія на ринку (будь-якому) - погано; 
  2. Зв'язки з Лєбєдєвим - аналогічно (до речі, Місаков намагається відновити правомочність саме Лєбєдєва чи осіб, що, не виключено, діють у його інтересах);
  3. Водночас, українській публіці має бути байдуже, котре з кримінальних угруповань перебере на себе контроль за цією власністю;
  4. Спосіб, у який було змінено власника частки Лєбєдєва (підміна власника у держреєстрі) ставить чергову темну пляму на інвестиційному іміджеві країни.
Чекаємо на більш ґрунтовне розслідування від метрів жанру ("Дело", "Ліга", тощо). 


Оригінал: Interleaseinvest Group AG hofft auf Kooperation mit den britischen Behörden und mit der EBWE, um die Beschlagnahme in der Ukraine aufzuklären
Рубрика(и): Транспорт , Рейдерство

Швидкісні залізниці у Китаї: щодо собівартості будівництва
Жерар Оллів’є, Джитендра Сондгі та Наньян Чжоу Світовий Банк,... 09.08.2018 13:28:27
Die tageszeitung (Germany, German) Пасажири у якості піддослідних кроликів
Про "іновації" мінтрансу, за та проти нічних потягів у матері... 24.06.2012 10:54:32
Nön (Austria, German) Австрійські авіалінії припинять літати на Донецьк
... а також Сочі і Ґетеборг. починаючи з червня. Рішення прий... 27.03.2012 16:39:00
Adevărul (Romania, Romanian) Автобан з Будапешту через Румунію в Україну: реальність чи утопія?
У статті в регіональній трансильванській рубриці часопису "Ад... 15.03.2012 15:44:39
EU Observer (Misc-Europe, English) Європейські компанії під ризиком рейдерства в Україні
Найпопулярніша з останніх тем про Україну є, безперечно, ув'я... 16.12.2011 10:38:27



Статистика
За країною
За мовою
За рубрикою
Про проект
Цілі проекту
Приєднатися
Як користуватися сайтом
F.A.Q.

Спільнобачення.ІноЗМІ (ex-InoZMI.Ruthenorum.info) розповсюджується згідно з ліцензією GNU для документації, тож використання матеріалів, розміщених на сайті - вільне за умов збереження авторства та наявності повного гіперпосилання на Рутенорум (для перекладів, статистики, тощо).
При використанні матеріалів іноземних ЗМІ діють правила, встановлювані кожним ЗМІ конкретно. Рутенорум не несе відповідальності за незаконне використання його користувачами джерел, згадуваних у матеріалах ресурсу.
Сайт є громадським ресурсом, призначеним для користування народом України, тож будь-які претензії згадуваних на сайті джерел щодо незаконності використання їхніх матеріалів відхиляються на підставі права будь-якого народу знати, у якому світлі його та країну подають у світових ЗМІ аби належним чином реагувати на подання неправдивої чи перекрученої інформації.
Ruthenorum/Спільнобачення Copyleft 2011 - 2014